Jak na dlaždičky a obklady?

Jak na dlaždičky a obklady?

Dlaždičky a obklady nejsou pro nás v EkoBIT žádný problém. S jejich údržbou se totiž setkáváme téměř každodenně, a proto můžeme díky letitým zkušenostem poradit, jak vlastně na ně. Stejně jako v případě úklidu a mytí řady dalších spotřebičů i míst postačí na péči o dlaždičky třeba také některé běžně dostupné ekologické prostředky, o kterých byste to předem možná ani neřekli. Díky nim vrátíte dlaždičkám a obkladům zašlou slávu snadno a rychle.

Dlaždičky jsou podle mnohých tím nejlepším povrchem k úklidu a údržbě. Nabízí totiž značně dlouhou životnost i odolnost. Časem ale třeba i kvůli zaneseným spárám už nevypadají tak jasně jako dřív.

Roztok jedlé sody vám však v tomto ohledu snadno pomůže. Ten na dlaždičky naneste houbou a na spáry pak klasickým zubním kartáčkem. Nechte chvíli působit a následně budou místa zářit stejně perfektně jako dřív.

Nabízí se ale i citronová šťáva. Tu případně nechte po nanesení asi patnáct minut pracovat a následně místo otřete běžnou houbičkou, která byla před tím namočená v obyčejné vodě.

Šťáva z citronu při úklidech v domácnosti působí jako univerzální čistič. Je naprosto ideální možností k úklidu, když zrovna máte doma malé děti a nechcete kvůli nim sázet na chemii, která by jim mohla v krajním případě i ublížit.

Když šetrné varianty nezabírají, vyzkoušejte Savo. Doporučujeme ale tento agresivní přípravek případně smíchat s vodou, a to v poměru 1:3. Zároveň pracujte v pevných rukavicích a větrejte, ať se nenadýcháte škodlivých výparů z něj. Možností je ale také třeba i strojové čištění.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak čistit digestoř?

Díky pravidelné údržbě ale bude toto kuchyňské zařízení lépe fungovat i déle sloužit a občas byste neměli zapomínat ani na její hloubkové čištění.

Celý článek

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek