Jak na mikrovlnnou troubu?

Jak na mikrovlnnou troubu?

K nepostradatelným součástem českých domácností patří v posledních letech i mikrovlnné trouby. Mohou sloužit k ohřívání, vaření nebo i dokonce k pečení. Čas od času ale i mikrovlnné trouby potřebují důkladnou úklidovou péči. Za vyzkoušení stojí několik ekologických triků, díky kterým se vyhnete chemickým odmašťovačům.

U nás v EkoBIT stavíme na několika základních možnostech, jak mikrovlnnou troubu rychle a zároveň pečlivě vyčistit. Osvědčilo se nám třeba používat speciální octový roztok. Stačí jen smíchat 150 ml octa se stejným dílem vody. Směs následně vložíte do trouby a vaříte jej několik minut na maximální výkon. Hrnek následně vyjměte a troubu díky účinkům octové páry jen pohodlně hadříkem vytřete.

I v případě mikrovlnných zařízení má obrovskou sílu citrón. Stačí dát několik jeho plátků do misky, kterou následně dejte do trouby, a to asi na pět minut. Opět dojde ke vzniku unikátní páry, která odpaří všechny nečistoty. Vlhký hadřík jich mikrovlnnou troubu následně snadno zbaví.

Citrónová procedura je rovněž vhodná i proto, že eliminuje případný nepříjemný zápach, který může být s mikrovlnnou troubou spojený. Účinek celého procesu je zároveň možné ještě pozdvihnout, a to v případě připojení pomerančové šťávy.

Svou funkci má v případě mikrovlnné trouby i sůl. Stačí ji do mikrovlnné trouby vložit a žárem ji nechat zhnědnout. Dojde díky tomu k odstranění mastnoty, kterou stačí následně už jen vysát, a poté ještě přetřít čistým a vlhkým hadříkem.

Využít můžete určitě i speciální přípravky, které se na mytí mikrovlnných zařízení běžně používají, a to ve formě spreje, roztoku nebo i třeba čistících ubrousků. Vyhněte se však písku nebo jinému abrazivnímu přípravku, který by mohl být pro vašeho kuchyňského miláčka velmi nebezpečný.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na mikrovlnnou troubu?

Čas od času ale i mikrovlnné trouby potřebují důkladnou úklidovou péči. Za vyzkoušení stojí několik ekologických triků, díky kterým se vyhnete chemickým odmašťovačům.

Celý článek

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Existuje několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek