Jak na rychlovarnou konvici?

Jak na rychlovarnou konvici?

Řada domácností se trápí s tím, jak efektivně a účinně vyčistit rychlovarnou konvici. Ta totiž stejně jako další spotřebiče, které užívají vodu, trpí na usazování vodního kamene. Množství takových nánosů se do velké míry odvíjí od tvrdosti vody. Existuje však několik triků, jak nepříjemný vodní kámen z rychlovarné konvice snadno odstranit.

Vodní kámen je pro životnost rychlovarné konvice velmi nebezpečný. Snižuje efektivitu ohřívání, představuje riziko pro případné přehřívání, v nánosech kamene se daleko lépe daří i nejrůznějším bakteriím. Nepříjemné rovněž je, že mnohdy dochází k vyplavování kousků vodního kamene do vody i dalších nápojů.

Péče o rychlovarnou konvici však není vůbec těžká. My v EkoBIT můžeme v tomto ohledu doporučit speciální postup, který s tímto úkolem účinně pomůže. K odvápnění přístroje dobře poslouží jenom potravinářská kyselina citrónová, pitná voda, lžíce, ocet a houbička, pomocí které dojde k dočištění okrajů pod víkem nebo hubice.

Samotný postup je velmi jednoduchý. Do konvice nalejete pitnou vodu až po rysku a vysypete lžíci kyseliny citrónové. Následně konvici zapnete a necháte vyvařit. Samotný roztok by měl v konvici působit mezi 30 a 60 minutami. Poté vodu vylijete a před jejím dalším používáním v ní ještě alespoň jednou necháte převařit čistou vodu. S pomocí octa a houbičky pak dočistíte zbývající části konvice.

Pokud však máte v konvici už velmi silné nánosy, tak po převaření ještě znovu nasypte jednu až dvě lžíce kyseliny a nechte působit přes noc.

Dejte si prosím také pozor, aby se vám kyselina nedostala do očí a nezpůsobila nepříjemné zdravotní problémy, neboť silně dráždí.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Uklízejte ekologicky!

Jednou z největších našich předností jsou ekologicky prováděné úklidy. Léta totiž už používáme jen takové mycí přípravky, které nemají negativní dopady na lidská zdraví.

Celý článek

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají, klíčová je následná údržba.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek