Jak na záchodové mísy?

Jak na záchodové mísy?

Mezi nejméně oblíbené činnosti v domácnosti rozhodně patří pravidelné mytí záchodové mísy. Jde však o místo plné bakterií, na které je nutné se po určité době pořádně zaměřit. My v EkoBIT díky letitým zkušenostem víme, že úklid toalety není vhodné vůbec podceňovat. Čistá toaleta je totiž základem domácí pohody i harmonie.

Základním předpokladem k úspěchu je výběr správných mycích přípravků. V EkoBIT při pravidelných a ekologických úklidech sázíme na ty, které jsou postaveny na kyselině mravenčí. Zásadně se vyhýbáme agresivním chemických prostředků, které mnohdy snižují životnost i barvu záchodového zařízení.

Při pečlivém mytí toalety nezapomínejte na místa, pro která je typická vysoká koncentrace bakterií. V prvé řadě jde o vnitřní splachovací kruh uvnitř záchodové mísy, který je mnohdy pro běžné čištění jen velmi špatně přístupný. Obrovské množství nečistot i bakterií se však nachází také na sedátku, se kterým pravidelně do přímého kontaktu minimálně jednou denně přijde každý člen vaší domácnosti, a proto na mytí této součásti záchodové mísy taktéž není rozhodně vhodné zapomínat.

A jaký v EkoBIT volíme při mytí osvědčený postup? Nejprve záchodovou mísu spláchneme a nalijeme do ní čistící prostředek co nejblíže okraji mísy. Víko toalety přiklopíme a necháme působit. Mezitím se zaměříme horní část nádrže, splachovadlo, boky i víko záchodového sedátka. Při úklidu nezapomínáme ani na vnější část mísy. Na prolisy a šrouby používáme kvalitní kartáček, který záchodovou mísu zbaví i těch nejmenší nečistot a bakterií.

Důkladně omyjeme záchodové prkýnko i vnitřek mísy, kde se často drží nejvíce špíny. Vydrhneme vypouštěcí otvor ve spodní části. Péči věnujeme i WC štětce, kterou při úklidech i pravidelně měníme. Nakonec všechno ještě pořádně omyjeme a záchodová mísa září jako nová.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Čištění párou je účinné i zdravé!

Už vás unavuje vybírat z nepřeberné řady čistících prostředků, které nabízí dnešní trh? Máme pro vás snadné a ne příliš ekonomicky náročné řešení - parní čistič.

Celý článek

Proč je nutné čištění koberců

Roztoči a jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je prát koberce.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek