Péče o dřevěné parkety

Péče o dřevěné parkety

Parkety. Jeden z nejoblíbenějších typů podlah pro české domácnosti. Aby však šlo o perlu místnosti a chloubu celé rodiny, potřebují často i patřičnou dávku pozornosti a péče. My v EkoBIT ale víme, jak a čím dřevěné parkety čistit a není to tak obtížné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Na každodenní čištění může povětšinou stačit smeták nebo vysavač. Minimálně jednou za čtrnáct dnů však je rozhodně vhodné dřevěné parkety přetřít vlhkou utěrkou nebo speciálním parketovým mopem.

Je ale důležité myslet na to, aby dřevěné parkety brzy vyschly. A to maximálně do jedné minuty. To tedy znamená, že dřevo nikdy příliš nenamáčejte, neboť by v krajním případě mohlo nabobtnat. Ostražitost se vyplatí hlavně u jasanu nebo buku, které jsou na vlhkost obzvlášť citlivé.

Při péči o dřevěné parkety se ale určitě vyhněte agresivním čistícím prostředkům. V EkoBIT se v mnoha městech po celé České republice dlouhodobě zabýváme ekologickými úklidy, a proto můžeme doporučit třeba speciální mýdlo na ošetření olejovaných dřevěných pohled, anebo vybraný čistící prostředek na lakované podlahy, jako je Pattex na parkety nebo kupříkladu HG čistič na dřevěné parkety.

Pokud však zrovna nemáte tyto speciální přípravky k dispozici, ty univerzální spíše nepoužívejte. Dřevěné parkety totiž zbytečné vysušují a tím tedy i poškozují. V krajním případě je nejlepší alternativou běžné mazlavé mýdlo. Představuje totiž poměrně spolehlivý přípravek na čištění.

A jak na skvrny? K tomu určitě dobře fungují koncentrované prostředky na čištění dřevěných pohled na bavlněném hadříku. Možností rovněž je, a to hlavně na silnější skvrny, líh smíšený s vodou, a to v poměru jedna ku jedné. Při práci je ale potřeba si dát velký pozor, ať svůj domácí klenot zbytečně nepoškodíte.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Profesionální renovace parket

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Uklízejte ekologicky!

Jednou z největších našich předností jsou ekologicky prováděné úklidy. Léta totiž už používáme jen takové mycí přípravky, které nemají negativní dopady na lidská zdraví.

Celý článek

Péče o plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří plovoucí podlahy. V porovnání s dalšími povrchy nejsou příliš drahé, snadno se pokládají, klíčová je následná údržba.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek