Tipy na čištění čalounění

Tipy na čištění čalounění

K potažení nábytku mohou být použity různé materiály. Může to být obyčejná látka, kůže, síťovina či jiné přírodní a syntetické materiály. Nezáleží na tom, o jaký typ čalounění se jedná. Všechny materiály mají společné to, že jsou náchylné k ušpinění. Pravdou také je, že se špína z čalounění poměrně těžko odstraňuje. V tomto článku vám poradíme, jak efektivně a rychle můžete čalounění vyčistit i vy.

Co byste o čalounění měli vědět

Pokud máte doma čalouněný nábytek, potom jistě chcete, aby vydržel krásný co možná nejdéle. Znečištění čalouněného nábytku ale jen stěží zabráníte. I když se snažíte, na čalounění se usazuje prach, který proniká hluboko do tkaniny. Zvláštní nebezpečí hrozí v případě, pokud se na čalounění dostane tekutina. I ta proniká do hlubších vrstev a může být i příčinou vzniku plísní. Nadměrná vrstva špíny na i v čalounění je potom příčinou toho, že se v látce usazují roztoči.

Babské rady a běžné chemické přípravky nemusí vždy zabrat

Většina z nás dělá stejnou chybu. Myslíme si totiž, že co je čisté na oko, je čisté i uvnitř. Pravdou je, že pokud čalounění čas do času vysajete, prachu se zbavíte, ovšem ne prachu usazeného v tkanině. Čalounění je také možné ošetřovat různými chemickými přípravky. I ty ale většinou ošetří jen vrchní část. Existuje také babská rada, která tvrdí, že se má čalounění omývat vodou s trochou octa. Ocet sice dezinfikuje, ale ani tato metoda není 100 % spolehlivá.

Síla vody je na čistění čalounění nejlepší

Nedělejte ani i vy tyto školácké chyby. Pokud chcete mít čisté čalounění, vsaďte na jedinou správnou cestu – a sice na čištění pomocí extraktoru. Jedná se o speciální stroj, který čistí proudem vody. Vodu pod tlakem žene ven, takže proniká hluboko do tkaniny a následně ji i se špínou nasává zpět. Do vody se přidává i efektivní čisticí prostředek. Ten čistí a čalounění i krásně provoní.

Nechte si pomoci

Extraktor je poměrně drahá záležitost. Proto je lepší, objednat si na čištění čalounění úklidovou firmu. Jejich práce není drahá a vy budete mít jistotu, že je vše opravdu dokonale čisté! Extraktor je možné použít i na čistění koberců, takže při jednom úklidu můžete vyřešit najednou dva problémy.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Strojové čištění čalounění

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak odstranit olej z oblečení

Olejové skvrny na oblečení či jiných tkaných materiálech jsou velmi nepříjemnou záležitostí a dost špatně se odstraňují. Existuje ale několik možností, jak skvrnu odstranit a navždy se jí zbavit.

Celý článek

Jak se zbavit štěnic

V tomto článku se dozvíte, proč jsou štěnice tak nebezpečné, a zároveň vám poradíme, jak se těchto nechtěných návštěvníků efektivně zbavit.

Celý článek

Jak chytře odstranit jakékoliv skvrny

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Poradíme vám, jak konkrétní skvrny co nejlépe vyčistit.

Celý článek

Jak správně vyčistit sedačku

Chcete se pustit do čištění sedačky, ale nevíte, jak na to? Potom rozhodně musíte číst dále – přinášíme vám návod, jak dokonale vyčistit sedačku čalouněnou i koženou.

Celý článek