Úklid s ohledem na životní prostředí

Úklid s ohledem na životní prostředí

Životní prostředí je neustále zatěžováno nejrůznějšími chemikáliemi. Pokud chcete životní prostředí ušetřit, zanechte čistících a mycích taktik s pomocí chemických přípravků a vrhněte se na šetrné postupy a prostředky. Uklízení nijak neutrpí a vy budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro zdravější prostředí ve svém okolí.

Úklid firem od profesionálů

Podnikatelé a firmy si musí zakládat na čistém pracovním prostředí. Určitě se nikdo nechce prezentovat špinavými okny, zablácenou podlahou, umatlanými stoly a zaprášenými židlemi. Úklid komerčních prostor může být dost náročný, proto je dobré zvolit úklidové firmy, které mají k dispozici moderní technologii a vhodné čistící prostředky. Stačí zadat rozsah práce a domluvit se, zda se uklízení provede v ranních, večerních nebo nočních hodinách. Výhodou je, že se nemusíte zajímat o zaměstnání nové pracovní síly na uklízení a ani o dostatečné množství vhodných strojů a přípravků na úklid. Jestli vám záleží na ochraně prostředí, zvolte si firmy používající ekologicky neškodné prostředky. Používání je účinné v boji s nečistotou a současně jsou šetrné k přírodě, nezávadné po ekologické stránce a snadno se odbourávají.

Vypusťte trochu páry...

Mezi výborná řešení ekologického způsobu čištění se řadí čištění párou pomocí parního čističe. Pára se dovede postarat o odstraňovaní nejhorších nečistot. Také umí likvidovat choroboplodné škůdce. Používáním páry se předchází množení a šíření parazitů. Čištění párou skvěle účinkuje a je navíc zdravé. Při realizaci čištění nepotřebujete skutečně žádné saponáty a dezinfekci. Během čištění se spotřebovává pouze čistá voda a trochu elektrické energie. Při čištění se šetří i čištěné materiály, protože nejsou vystavovány působení žádných agresivních prostředků. V bytě nezůstává žádný zápach. Přístroj funguje na principu přeměny vody na tzv. suchou páru, která si lehce poradí s odstraněním nečistot a mastnoty.

Jak používat parní čistič?

Používání parního čističe je hodně jednoduché. Než se pracovník úklidové firmy pustí do práce, musí do přístroje nalít malé množství vody, stroj zapnout a potom podle potřeby uvolňovat páru díky spoušti na hadici. Používání kvalitních parních čističů je naprosto bezpečné. Díky parnímu čištění lze špínu odstranit i z těžce přístupných míst –ze škvír, malých dírek, zákoutí. Párou vyčistíte dlažbu, obklady, podlahu, ale také koberce, matrace, čalounění nábytku a různé tkaniny. Během používání se pára dostane až do mikroskopických trhlin a prohlubní v povrchu materiálu. Díky páře dokonce odstraníte i skvrny od červeného vína nebo vyčistíte pelíšek pro vašeho zvířecího mazlíka.

Ekologické čisticí prostředky

Úklid nemocnic, klinik, laboratoří, ordinací a různých veřejných budov je hodně náročný a má svá pravidla. Nejen na úklid komerčních prostor  se v současnosti využívají účinné a zároveň ekologické čistící přípravky. Efektivita úklidu je vysoká, lidské zdraví chráněno a šetrnosti se dostane i přírodě. Při výběru čisticích prostředků se dívejte na údaje na obalu. Dobře se můžete zorientovat díky oficiálním ekoznačkám a nezávislým certifikátům. Vybírejte si výrobky označené evropskou ekoznačkou „The Flower“ nebo s označením „Ekologicky šetrný výrobek“. Můžete narazit na další světové ekoznačky.

Několik snadných ekologických úklidových technik:
  • nezapomínejte na prevenci, před dveře položte kvalitní rohož
  • zaměřte se na používání utěrek z mikrovlákna při úklidu, umí odstranit nečistoty z hladkých a lesklých povrchů, nepoužívají se žádné saponáty ani chemie
  • na mytí podlahy si také sežeňte hadr nebo mop z mikrovlákna
  • hadry a utěrky používejte řádně vyždímané

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Úklid domácností i bytových domů

Dokážeme pro Vás uklidit jak domácnosti všeho druhu, tak celé bytové domy. Díky naší mnohaleté praxi v oboru jsme získali nespočet zkušeností se všemi druhy zástaveb.

Celý článek

úklid domácnosti

Všichni známe ten pocit když jsme byli děti a přišli jsme ze školy domu do krásně uklizeného bytu, příjemný pocit že? Ten pocit, když víte že je všechno čisté a kvalitně.

Celý článek