Soda bikarbona jako čistící prostředek

Soda bikarbona jako čistící prostředek

Podobně jako citron je i jedlá soda univerzální pomocník při ekologickém úklidu. Stačí ji smíchat s troškou vody, vytvořit jemnou kaši a můžete hned čistit připálené hrnce, obklady v koupelně a vše další, kde máte dlouhodobé zašlé nečistoty. Soda bikarbona (hydrogenuhličitan sodný) je běžně nazývána “jedlá soda” - neplést se sodou na praní (uhličitan sodný), ta má jiné využití a při čištění by mohla některé povrchy poškodit! Na několik dalších tipů se můžete podívat v přiloženém videu

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Ekologické čištění párou

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek