Vánoční úklid 2

Vánoční úklid 2

Vánočnímu úklidu a praktickým radám do něj jsme se věnovali už v prvním dílu tohoto článku. V rámci tohoto se ale zaměříme na obývací pokoj a kuchyň. I tam totiž pro Vás jako EkoBIT máme spoustu zajímavých tipů, jak si práci během předvánočních úklidů ulehčit.

V obývacím pokoji se řiďte základní technikou od shora dolů. Snažte se stáhnout všechny textilie a poté vytřete prach z veškerého nábytku, který se v této místnosti nachází. Pokud máte doma třeba porcelán, tak jej opatrně omyjte a zbavte otravného prachu. Poté umyjte okna, dveře, vyluxujte koberce. Následně ošetřete podlahu a očistěte sedací soupravu, pokud to je potřeba.

A kuchyň? Na tu se zaměřte až jako na poslední. Vrhněte se na ni až ve chvíli, kdy budete mít dopečeno, ať Váš úklid není zbytečný. Nejprve se zaměřte na troubu, se kterou je často mnoho práce. Poté se věnujte mikrovlnné troubě nebo sporáku. Sundejte textilní dekorace, ty se poté snažte vyprat nebo vyměnit za jiné. Otřete prach ze spotřebičů či skříněk a až závěrem vysajte nebo vytřete.

I u úklidu kuchyně nebo obývacího pokoje platí, že Vám s tím jako společnost EkoBIT rádi pomůžeme. Stačí se na nás obrátit a určitě něco vymyslíme.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Úklid bytových domů Praha

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

10 zaručených tipů na (nejen) jarní úklid

Stanovte si jasné cíle a ty dodržujte. Důležité je si pojem “jarní úklid“ rozfázovat na dílčí úkoly. Tyto úkoly by se měly koncentrovat vždy na jedno místo.

Celý článek

Velký jarní úklid snadno a rychle.

Jarní nálada je už pomalu cítit v probouzející se přírodě. Abychom proudící energii a jarní optimismus pocítili také u nás doma, je třeba prostor řádně uklidit.

Celý článek

Úklid nemusí být jen nepříjemná a obtěžující práce

K čištění a ošetřování předmětů v domácnosti používaly naše babičky snadno dostupné, účinné a levné přírodní prostředky i suroviny. Pojďme se podívat jaké.

Celý článek

Chcete prodat nebo pronajmout byt či dům? Úklid je základ.

Chystáte se do většího, přesídlujete do domku na vesnici nebo jste zdědili byt a chcete ho pronajmout? Pak bude určitě potřeba svůj starý domov připravit.

Celý článek