Jak mýt nádobí?

Jak mýt nádobí?

Mytí nádobí patří mezi nejméně oblíbené činnosti každé hospodyně. Myčky mají omezené možnosti, a proto se ručnímu mytí asi nikdo nevyhne. Při mytí nádobí je však vhodné se řídit určitými postupy. Jinak se Vám tato aktivita může protáhnout a prodražit.

U nás v EkoBIT víme, že v každém případě je vhodné začít špinavým nádobím. Pokud se Vám do něj zrovna nechce, měli byste jej alespoň na chvíli odmočit, a to třeba ve dřezu nebo lavoru.

V dnešní době existují asi dva hlavní přístupy k mytí nádobí. K jeho mytí může docházet pod tekoucí vodou, anebo v napuštěném dřezu. Statistiky ukazují, že mytí pod tekoucí vodou je napříč Českou republikou mnohem preferovanější variantou. Jde však o značně nákladnější variantu, při které se často spotřebuje mnoho vody. Levněji proto vyjde druhá možnost. Pro tu je ale vhodné mít v domácnosti alespoň dva dřezy – pro mytí a následné oplachování.

Ideální teplota pro mytí špinavého nádobí se pohybuje okolo čtyřiceti stupňů celsia. Na oplachování však stačí jen voda studená, na což určitě myslete. Díky tomu totiž můžete během roku ušetřit i nemalé finanční prostředky.

Pokud jde o postup, měli byste začít křehkým a málo znečištěným nádobím, jako jsou třeba skleničky. A to proto, že houbička vydrží díky tomu mnohem déle čistá. Mastné kousky nádobí určitě odložte až na konec. Poslední by měly jít třeba i hrnce nebo pánve.

Při mytí nádobí určitě nezapomínejte ani na dostatečné čištění dřezu. Třeba ve sdílené kuchyňce v kanceláři byste totiž své kolegy jinak asi pěkně naštvali. Nebo pozvěte na pomoc úklid domácností EkoBIT. My Vám totiž špinavé nádobí můžete v rámci našich ekologických úklidů také umýt.

Vytištěno z webu www.ekologickyuklid.eu od EkoBIT Ekologický úklid
Více o úklidu domácností

Podobné články

Přečtěte si zajímavé rady a tipy, jak uklízet ekologicky a být maximální šetrný k přírodě a životnímu prostředí.

Jak na orosená okna?

Léto se blíží pomalu ke svému konci. České domácnosti se tak už brzy budou muset sžít s chladnějším obdobím, která mimo jiné s sebou přináší i orosená okna.

Celý článek

Jak prodloužit životnost pračky?

Pračka patří obecně mezi nejdůležitější spotřebiče každé domácnosti. Často její pořízení vyjde rozpočet i na několik desítek tisíc korun, a proto si každý přeje, aby vydržela co možná nejdéle.

Celý článek

Jak pečovat o myčku?

Domácí spotřebiče se čas od času porouchají. Myčky na nádobí nejsou v tomto ohledu žádnou výjimkou. Existují ale triky a fígle, jak životnost každé myčky prodloužit.

Celý článek

Jak na ucpaný odpad?

Vousy, vlasy, tuk z kosmetiky, mastnota nebo zbytky jídla. To všechno může v domácnosti vést až k ucpanému odpadu. Situaci může navíc zkomplikovat i vodní kámen.

Celý článek